Wprowadzenie » Montessori Plus » Tablica Do Mnożenia Montessori Plus
Pełna specyfikacja
Tablica Do Mnożenia Montessori Plus
Tabliczka mnożenia to niezbędny materiał Montessori na lekcjach matematyki. Dzięki temu uczniowie szkoły podstawowej mogą krok po kroku podchodzić do zadań malarskich w małej tabliczce mnożenia i automatycznie pogłębiać rzędy liczb. Dotykanie i liczenie koralików, geometryczna reprezentacja tabliczki mnożenia i przyjemny materiał, jakim jest drewno, sprawiają, że mnożenie staje się namacalną nauką.
Zastosowanie, zalety, obszary zastosowania tego materiału Montessori:
- Ćwiczenie zadań malarskich w małym pojedynku
- Zrozum i ucz się mnożenia
- Zrozum mnożenie liczb
- Materiał Montessori dla dzieci od 5 lat
Zakres materiału matematycznego Montessori:
1 tablica do mnożenia, drewno, ok. 29,5 x 29,5 cm
100 czerwonych kulek, każda o średnicy ok. 7 mm
1 czerwona tabliczka do markerów, ok. 2 cm
10 kart liczbowych od 1 do 10, ok. 6 x 3 cm
1 pudełko do przechowywania z przesuwaną pokrywą, drewno, ok. 12 x 9 x 6 cm
Instrukcje dotyczące tabliczki mnożenia
Dzięki tabliczce mnożenia Montessori proces mnożenia staje się widoczny, a przez to łatwy do zrozumienia. To znacznie ułatwia i przyspiesza internalizację wierszy 1x1.
Tabliczka do mnożenia leży na stole, czerwony drewniany żeton znajduje się w lewym górnym rogu.
Drewniane pudełko z czerwonymi koralikami i białymi kartami liczbowymi jest gotowe do użycia.
Białe karty liczb są używane do mnożenia (liczba jest mnożona/mnożona), czerwony drewniany żeton i liczby na górze tablicy mnożenia pokazują mnożnik (ile razy mnożona jest mnożnik).
Wybrano problem mnożenia, np. 4x3=
Dorosły bierze kartę z cyfrą 3 i wsuwa ją do szczeliny na lewej krawędzi planszy. Czerwony drewniany żeton kładzie się nad czarną cyfrą 4 wydrukowaną na górze planszy (ale w taki sposób, aby cyfra nie była zakryta).
Teraz trójka jest mnożona. Kiedy ta trójka jest? Kulki umieszcza się pionowo w otworach pod mnożnikiem 1 i odlicza na głos. Raz trzy to jeden, dwa, trzy. Trzy. Teraz kolejne trzy perły są umieszczane pod mnożnikiem 2. Dwa razy trzy to jeden, dwa.trzy; cztery pięć sześć. Sześć. Znowu trzy perły są wyjmowane z pudełka i tym razem umieszczane pod mnożnikiem 3. Trzy razy trzy to jeden, dwa, trzy; cztery pięć sześć; siedem osiem dziewięć. Dziewięć.
Ostatnie trzy perełki leżą na planszy - tym razem pod zaznaczonym na żetonze mnożnikiem 4. Czterokrotność trójki to jeden, dwa, trzy; cztery pięć sześć; siedem osiem dziewięć; dziesięć jedenaście dwanaście. Dwanaście.
Wynik jest odnotowany. Następnie wszystkie perły są usuwane z planszy, a żeton wraca do swojej pozycji wyjściowej. Teraz można obliczyć nowe zadanie. Jeśli zmienisz wiersz, tj. jeśli chcesz pomnożyć inną liczbę, biała karta liczbowa zostanie oczywiście odpowiednio wymieniona.